Okup Bitcoinów żądany w związku z zagrożeniem bombowym w Japonii.

Biuro rządowe w Japonii otrzymało groźby bombowe po tym, jak nie zapłaciło okupu w Bitcoin, jak mówią lokalne raporty.

Urzędowi rządowemu na Hokkaido, wyspie w Japonii, grożono strachem przed bombami, gdy nie odpowiedział na okup Bitcoinów, poinformował w środę lokalny oddział FNN.

Biuro Numata Town Hall otrzymało w tym tygodniu informację o zagrożeniu bombowym z nieznanego numeru, a dzwoniący stwierdził, że podłożyli bombę na drugim piętrze budynku. W zeszłym tygodniu pogróżka została również wysłana czterema mailami w kolejnych dniach.

Budynek na Hokkaido w Japonii

Ratusz Numata na Hokkaido. Obrazek: FNN
Dzwoniący zażądał w środę o godz. 12.00 w południe (0300 GMT) zapłaty za Bitcoin Era, oświadczając, że zdetonują materiał wybuchowy, jeśli władze nie zapłacą.

„Jeśli nie odpowiesz, bomba zostanie podłożona w toalecie dla kobiet na drugim piętrze biura rządowego, wybuchnie około południa“, powiedział rozmówca, zgodnie z raportem.

Podczas gdy władze nie zapłaciły, po tym czasie ani od tego czasu nie doszło do wybuchu. Lokalni policjanci obserwują teraz każdy podejrzany ruch w budynku i wokół niego, a jednocześnie badają możliwość szantażu.

Bitcoin
Bitcoin jest wykorzystywany do finansowania terroryzmu – sprawozdanie
Według New York Timesa, kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne jako metoda finansowania terrorystów. Powołując się na pracę naukową napisaną przez Stevena Stalinsky’ego, dyrektora wykonawczego…

Posunięcie to było jednym z pierwszych przypadków oszustwa kryptońskiego związanego z zagrożeniem terrorystycznym. Do tej pory oszuści (w większości) skupili się na starym oszustwie „wyślij jednego Bitcoina i odzyskaj dwóch z powrotem“ – do którego Twitter przewrócił się na początku tego miesiąca – i uruchomili reklamy na YouTube, aby dotrzeć do łatwowiernych inwestorów. Ale wydaje się, że to się zmienia.

W innym incydencie w tym tygodniu, kilku mężczyzn na Ukrainie groziło zbombardowaniem budynku w Kijowie, jeśli nie zapłacą 50 Bitcoinów. Władze szybko zajęły się tą sprawą i aresztowały wczoraj dwie osoby, które miały stać za tymi groźbami. Ukraińska policja powiedziała, że sprawa jest teraz przedmiotem śledztwa.